Pilates

je jeden z najúčinnejších cvičebných programov zameraný na udržanie telesnej kondície, zlepšenie pohybového systému, ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov a správneho postoja. Pilates cvičenie posilní Vaše telo a prispeje k zvýšeniu sebadôvery. Cvičebný systém Pilates je predovšetkým zameraný na vytvarovanie a spevnenie partií trupu, ale aj na natiahnutie a posilnenie hlbokých svalových skupín tela. Ide o pohybovú metódu, ktorá rozvíja schopnosť uvedomenia si telesného pohybu, čo má za následok kvalitnejšie precítenie práce jednotlivých svalových skupín. Cvičenie Pilates kladie veľký dôraz na správne dýchanie – Pilatesovské dýchanie.

Podstatou cvičenia Pilates je šesť základných princípov: „Po 10 hodinách sa budete cítiť lepšie, po 20 budete  vyzerať  lepšie a po 30 hodinách získate úplne nové telo.“

Môžu ho cvičiť ľudia všetkých vekových kategórii, od detí až po seniorov, fyzicky aktívni, ale aj úplní začiatočníci. Pilates cvičenie je vhodné aj pre tehotné ženy a mamičky po pôrode, ľudí s nadváhou, či s chronickými bolesťami chrbtice. Odporúča sa aj ako pokračovanie rehabilitačnej liečby a využívať ju môžu aj ľudia s rôznymi problémami svalových disbalancií, či jednostranným zaťažením svalových skupín. Darujte si 2 hodiny týždenne s nami a uvidíte, že sa budete cítiť omnoho lepšie.

Čo so sebou potrebujete?

  • vašu plnú sústredenosť a vôľu
  • pohodlný odev (cvičí sa naboso)
  • uterák
  • pitie
X