O sebe:

Od detstva som rada športovala. Lopta, to bolo moje:  vybíjaná, volejbal, basketbal, bedminton, stolný tenis, ale aj futbal.  Potom prišlo dospievanie a ja som začala priberať na váhe.  Bolo to ešte v čase keď neexistovali verejné posilňovne ako  teraz.  Tak som začala behať.  Behala som stále, v snehu, mraze, v horúčavách. Doma po behu som ešte posilňovala brucho do odpadnutia. A čoskoro sa dostavili výsledky. To ma presvedčilo, že idem správnou cestou.

Neskôr som sa stala členkou kulturistického oddielu Slávia Žilina, kde som už trénovala pod odborným dohľadom.  Vtedy ma posilňovanie úplne dostalo tým, ako sa dá postava vyformovať presne podľa predstáv.  Dlhodobo cvičila dvojfázovo pred školou a aj po nej a upravila som stravu podľa vtedajších možností, pretože v tej dobe boli proteínové výrobky a aminokyseliny len pre vrcholových pretekárov.

Viac – menej  s výnimkou tehotenstiev cvičím intenzívne doteraz.  Vyskúšala som všetko možné  a skoro všetko ma bavilo, dávnejšie to bol  aerobic, tae-bo, cvičenie na bosu, na fit lopte, neskôr spinning, thajský box (ten mám najradšej), keď sa dá, idem si zabehať. Mám obrovské šťastie, že mám rodinu, ktorá moju vášeň chápe a vždy a za každých podmienok ma podporovala.

Pre mňa byť fit neznamená  schudnúť a splniť si svoj váhový cieľ. Pre mňa je to životný štýl, cesta, ktorou kráčam mnoho rokov.  Priznám sa, mňa to veľmi napĺňa. Baví ma cítiť sa zdravo a dobre.  Užívať si to. Je nevyhnutné vedieť, že cvičenie ide ruka v ruke so zdravou výživou. Na stravovanie kladiem veľký dôraz.  Rovnováha je potrebná. Základ je spoznať svoje telo, čo mu vyhovuje a čo mu robí zle. To dokáže každý, kto ho počúva.

Špecializácia:

Snažím sa ušiť každému program na mieru tak, aby sa splnili jeho, či jej predstavy. Viem pomôcť pri znižovaní nadváhy, redukcii tuku, naberaní, či chudnutí zo svalovej hmoty, vytvarovaní postavy, získaní kondície, či ak chce niekto cvičiť len pre radosť.Zameriavam sa na posilňovanie s váhami, ale hlavne na funkčný tréning s vlastnou váhou tela a s pomôckami ako napríklad, TRX, fitlopta, kettlebelly, bosu, expandre, atď. Stále pridávam nové techniky, aby sa tréning nestal pre môjho zverenca nudou.

Ak chce niekto byť fit, začať cvičiť, prispôsobiť si stravu svojmu cieľu, mal by si svoj plán nastaviť   v hlave. Tam sa všetko začína. Myslím si, že práve toto správne “nastavenie” je najdôležitejšou časťou zdravého životného štýlu. Záleží mi na tom, aby som ako tréner pomohla každému zotrvať v začatom programe a motivovať ho tak, aby sa pre každého klienta šport, racionálna výživa a všetko čo k tomu patrí stali bežnou súčasťou života, aby sa po dosiahnutí svojho cieľa už nevrátil na nesprávnu koľaj.

VZDELANIE:

P

TRÉNER 1. stupňa v kulturistike, fitness a silovom trojboji
TRÉNER FITNESS 1. kvalifikačného stupňa
PORADCA VO VÝŽIVE ČLOVEKA, VO VÝŽIVE V ŠPORTE, TVORBA A NÁVRHY STRAVOVACÍCH JEDÁLNIČKOV
X