Boxing

je silovo-kondičné cvičenie, ktoré sa cvičí pri hudbe pod vedením skúseného trénera (nejde o kontaktný box). Hlavnou  úlohou tohto cvičenia je zvýšenie kondície, zlepšenie obratnosti a koordinácie, spevnenie a tvarovanie celej postavy. Jedným  z  kľúčových priaznivých účinkov boxingu na vaše telo je, že lekcia prebieha vo vyššej tepovej frekvencií (aeróbne pásmo), čím pozitívne  ovplyvňuje srdcovo-cievny systém, dýchací systém, zlepšuje vytrvalosť, pohyblivosť, koordináciu, spaľuje tuk, tvaruje postavu a zvyšuje svalovú silu.  Nezanedbateľným prvkom je aj mentálna stimulácia, ktorá vychádza z toho, že boxing si vyžaduje koncentráciu pri učení sa nových pohybov a taktického myslenia.

Aj iné športy zaručujú podobný efekt na vašom tele, no boxing okrem toho ponúka ešte o niečo viac napr.: zvýšenie sebavedomia, väčší predpoklad sebaobrany, odbúravanie stresu a pravidelným tréningom vyššiu imunitu a tým lepšiu kvalitu života. Je to zaručený liek proti stresu, spaľovač tukov a dodávateľ dobrej nálady.

Boxing je vhodný pre mužov aj ženy, deti a mládež ako aj pre pokročilých alebo začiatočníkov. Náš skúsený inštruktor presne vie ako a na čo je potrebné sa zamerať, kedy treba začať základnými prvkami a komu môže pridať alebo naopak ubrať z intenzity.

Čo so sebou potrebujete?

postačí vám pohodlný cvičebný úbor (mal by dobre sať pot)
bandáže na ruky – nutnosť (možnosť zakúpenia na recepcii), rukavice zapožičiavame len pre začiatočníkov
čistú obuv určenú do telocvične
uterák
pitie

X